Srovnejte a sjednejte si cestovní pojištění

Frenkee pro vás najde tu nejvýhodnější nabídku na pár kliků a přehledně upozorní na rozsah krytí v případě onemocnění COVID-19 nebo karantény.

 • Nejlepší pojištění na míru vaší cesty.
 • Sjednání online do 3 minut.
 • Porovnejte si více pojišťoven a ušetřete.
 • Pojištění je platné ihned.
Frenkee Portret

3 jednoduché kroky a jste pojištěni

Zadáte pár údajů o cestě Zadáte pár údajů o cestě
1

Zadáte pár údajů o cestě

Vyberte si, co vám sedí Vyberte si, co vám sedí
2

Vyberte si, co vám sedí

Zaplatíte rychle online a jste ihned pojištěni Zaplatíte rychle online a jste ihned pojištěni
3

Zaplatíte rychle online a jste ihned pojištěni

Ahoj, jsem Frenkee,
tvůj online finanční expert

Nejsem jen další nudný porovnávač, kam musíš zadat telefon a e-mail, abych ti dal vůbec nabídku. Zajímá tě jen kalkulace? Není problém. Chtěl bys z kalkulace rovnou smlouvu? Beze všeho. Nebo hledáš jen radu? Máš ji mít.

Dělám jen to, co si přeješ, a hlavně ve chvíli, kdy si přeješ. Nebudu tě otravovat, jestli už ses rozhoupal a kdy podepíšeme “smlouvičku”. Až se rozhodneš, tak ti budu k dispozici.

Chci, aby finance byly i pro laika jednoduché a srozumitelné. Žádné výrazy, kterým bys nerozuměl. Vždy s tebou budu jednat narovinu.

Jak to funguje?

Na základě několika údajů, které zadáš do kalkulačky, vyberu tu nejvýhodnější nabídku na trhu. Vybral jsem z každé oblasti ty nejférovější partnery, od kterých mám navíc podmínky, které jinde nedostaneš.

Kdo za tím stojí?

 • Frnkee Jiří
 • Frnkee Helena
 • Frnkee Veronika
 • Frnkee Renata
Frenkee portrét Frenkee portrét

Proč se vyplatí mít cestovní pojištění?

Cestovní pojištění vás na cestách v případě zranění nebo nemoci ochrání před placením nákladů na léčbu a hospitalizaci z vlastní kapsy. Zajistí vám také asistenci pojišťovny v různých krizových situacích, převoz zpět do České republiky nebo přivolání blízké osoby na místo, kde se léčíte. A to zdaleka není vše.

Před čím vás cestovní pojištění typicky ochrání?

 • Ok

  Léčebné výlohy Pojišťovna za vás uhradí případné náklady na léčbu a pobyt v nemocnici do výše vámi vybraného limitu pojistného plnění.

 • Ok

  Storno cesty Pojišťovna vám proplatí cenu zájezdu, pokud z nějakého důvodu nemůžete odjet.

 • Ok

  Ztráta zavazadla Pojišťovna vám vykompenzuje ztracená zavazadla přepravcem nebo třeba odcizené doklady.

 • Ok

  Pojištění odpovědnosti Častou složkou cestovního pojištění je také pojištění odpovědnosti, které vás ochrání před škodami, které na cestách způsobíte 3. stranám.

 • Ok

  Náklady na repatriaci Pojišťovna zajistí a uhradí váš převoz do české nemocnice. V případě úmrtí zařídí a uhradí převoz ostatků.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Jaké doklady potřebuji ke sjednání pojištění?

  Ke sjednání pojištění stačí rodné číslo a vyplnění základních osobních a kontaktních údajů – vše se sjednává bez dokladu totožnosti.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Musím si sjednat další cestovní pojištění, když si platím pojištění ke své platební kartě? K čemu mi bude jiné?

  Pojištění ke kartě má tu nevýhodu, že má obvykle velmi nízký limit léčebných výloh. V případě, že se vám v cizině něco stane, tento limit vám většinou nebude na léčbu stačit. Pro vaši představu – ambulantní ošetření běžného drobného úrazu v Chorvatsku vyjde na 3000 korun, zlomenina končetiny vás vyjde zhruba na 50 000 korun, případná hospitalizace pak bude stát okolo 40 000 na den. V případě operace nebo převozu do Čech se přehoupnete přes milion bez mrknutí oka. Doporučený minimální limit léčebných výloh pro Evropu je 3-4 mil. korun a to u pojištění ke kartě najdete těžko.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Proč mám platit zbytečně drahé cestovní pojištění, když mám Evropský průkaz zdravotního pojištění?

  Tento průkaz zajišťuje stejnou péči ve všech členských zemích, jako mají místní obyvatelé. Pokud je tedy lékařské ošetření v daném místě zdarma, bude zdarma i pro vás, pokud je placené, platíte ho i vy, a to včetně regulačních poplatků. Evropský průkaz zdravotního pojištění kryje navíc pouze léčebné výlohy. Hospitalizace, přeprava do Čech v případě vážného zranění (repatriace), asistenční služba, pojištění zavazadel, odpovědnosti nebo úrazové pojištění už je věcí cestovního pojištění. Přitom částky za převoz či pobyt v nemocnici mohou i v Evropě dosáhnout vysoké sumy. Například převoz z Itálie do Čech sanitkou by vás vyšel na 70 000 Kč a v případě leteckého převozu se částka dostane zhruba na 1 500 000 korun. Operace slepého střeva ve Francii vyjde na 700 000 korun a poranění hlavy zhruba na 1 300 000 korun. Tyto částky za vás bez cestovního pojištění nikdo nezaplatí.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Kolik stojí pojištění proti terorismu?

  Pojištění vyloženě proti terorismu máte automaticky v ceně v rámci cestovního pojištění u pojišťovny Allianz - ta nabízí krytí léčebných výloh (do limitu 1,5 mil. Kč) a repatriaci v souvislosti s terorismem (do limitu 1,5 mil. Kč), zatímco jiné pojišťovny jen repatriaci v případě léčby nemoci nebo zranění. Jediná pojišťovna MetLife kryje i tam, kam MZV nedoporučuje jezdit, ale v rámci životního pojištění, kde často pojištění proti terorismu najdete.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Mohu se nechat pojistit proti únosu?

  Můžete, ale jen u některých pojišťoven. Uhradí vám náklady na výkupné, na vyjednavače tlumočníka a další poradce, ztráty z přerušení provozu vašeho podnikání, odškodnění za psychickou újmu a samozřejmě škody na zdraví. Pojištění proti únosu se vztahuje i na vydírání, přepadení dopravního prostředku nebo fyzické napadení. Nejčastěji ho využívají firmy podnikající v rizikových zemích pro ochranu svých zaměstnanců.
  FAQ - odpověď

Všechny dotazy ...

Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.

Frenkee portrét Frenkee portrét

Honza byl na dobrodružném výletě ve Slovinsku s partou kamarádů. Při jedné večerní procházce si nešťastnou náhodou zlomil nohu. Honza byl pojištěný, tak si myslel, že všechno bude v pořádku. Bohužel kvůli špatné dostupnosti musel pro Honzu přiletět vrtulník a v nemocnici mu naměřili v krvi nepatrné množství alkoholu. Honza si dal před výletem 3 piva a malér byl na světě. Kvůli alkoholu v krvi odmítla pojišťovna plnit a Honza vše musel hradit ze svého. Lépe řečeno půjčeného od rodičů, kterým to bude splácet pěknou řádku let.

Paní Andrea byla s rodinou a malým synem na dovolené na Kubě. Syn se v noci počůral a promočil hotelovou matraci. Rodiče žádali o čisté povlečení, které dostali bez poplatku. Za čištění matrace ale museli zaplatit skoro 100 EUR.
Jaroslav cestoval do Ruska v zimě. Cesta byla dlouhá a bohužel na cílové místo nedorazily jeho kufry. Pátral po nich, ale nikde se nenašly. Jaroslav měl sice cestovní pojištění, ale připojištění při ztrátě zavazadel už si nesjednal. Musel si ve studeném Rusku koupit nové oblečení a toaletní potřeby ze svého.
Zuzka jela dělat do USA plavčici přes zprostředkovatelskou společnost. "Ta nám zprostředkovala kontakt na zaměstnavatele, pomohla zařídit víza do USA, ale cestovní pojištění bylo na nás. Jelikož mi pojištění přišlo celkem drahé, sjednala jsem si ho jen po dobu práce v zábavním parku, ale na následujících pár volných dní už ne. Hned jak jsme vyrazili poznávat okolí, začalo mi být nevolno, bolela mě hlava a vůbec jsem neměla energii. Přisuzovala jsme to změně klimatu, vysoké vlhkosti, letu, vedru, ale navíc mě začalo trochu bolet v uších. Radši jsem se proto ještě pojistila na zbytek pobytu. Bylo ale krásně a místo vyležení nevolnosti v posteli jsem se jala léčit "bolesti ušních bubínku" mořskou vodou při dovádění ve vlnách. Večer se ale přidala horečka a jelo se do nemocnice v Miami. Když jsme volali na asistenční službu nastal problém - řekli nám, že datum sjednání pojištění se shoduje s datem návštěvy doktora, a tím pádem jde o účelové pojištění v době existence nemoci. Musela jsem tak sama uhradit zhruba 10 000 korun za ošetření a zhruba 15 000 korun za léky."
Na dovolenou Helena vždy jezdila s tím, že má cestovní pojištění na platební kartě. Letos na jaře měla akutní zubní problém při pobytu v USA. Jen ošetření stálo 850 USD, což je necelých 18 000 korun. Překvapení přišlo, když zjistila, že pojištění, které na kartě má, je v základní verzi a krytí při zubních problémech na cestách vůbec nenabízí. Musela si celé ošetření zaplatit sama. Od té doby byla Helena už několikrát v zahraničí, ale pokaždé už cestovním pojištěním sjednaným před cestou přesně podle aktuálních potřeb dané destinace. Je to položka, která je v celkových nákladech na cestu nepatrná, ale ušetří spoustu peněz, když se opravdu něco stane.

Hledáte cestovní pojištění?

Píšu články o tom, co vás zajímá

Frenkee portrét
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky