Mobilní aplikace

Frenkeeho pojištění auta

online a se slevou za kombinaci služeb

Abychom vám mohli ukázat smysluplné nabídky autopojištění, stačí zadat SPZ vašeho vozu a údaje do kalkulačky se automaticky doplní.

Auto

Jaké pojištění vozidla vybrat?

Máte 2 možnosti: Pouze povinné ručení, které musí mít každé vozidlo ze zákona, nebo kombinaci havarijního a povinného ručení, kdy chráníte i své zdraví a svůj majetek.

Povinné ručení

Je povinné ze zákona pro většinu vozidel a zaplatí škody, které způsobíte vozidlem jiným řidičům a jejich spolujezdcům na zdraví a majetku do sjednaného limitu.

Kryje:

 • Když někoho při jízdě nabouráte
 • Když někoho zraníte
 • Asistenci při nehodě v ČR a zahraničí

Platíte vy:

 • Opravy svého vozidla
 • Léčení svých zranění
Chrání i tvoje auto

Havarijní pojištění

Zaplatí také škodu na vašem vozidle a zdraví vás a vašich spolujezdců. Často obsahuje další ochranu – např. pojištění proti krádeži, vandalismu, rozbití skel...

Kryje:

 • Škody na vašem vozidle
 • Škody na vašem zdraví
 • Asistenci v ČR i zahraničí
 • Krádež a vandalismus
 • Škody způsobené zvířaty
 • Poškození přírodními živly
 • Pojištění autoskel
 • Zapůjčení náhradního vozidla
 • Pojištění zavazadel
 • Plnění v pořizovacích cenách

3 jednoduché kroky a jste pojištěni

3 jednoduché kroky a jste pojištěni
1

Nakonfigurujte si pojištění auta

3 jednoduché kroky a jste pojištěni
2

Pár údajů o vás

3 jednoduché kroky a jste pojištěni
3

Zaplatíte a jste ihned pojištěni

Proč se vyplatí pojištění auta online?

Povinné ručení prostě pro provoz auta nebo motorky na pozemních komunikacích mít musíte, ale můžete si ho sjednat chytře. Online a se zajímavou slevou. Frenkee vám pomůže vybrat nejlepší nabídku, která obsahuje služby, které opravdu využijete a kde neplatíte za balast.

Havarijní pojištění je pak dalším krokem, kdy vedle ostatních účastníků silničního provozu (jejich zdraví a majetku) chráníte i sebe, svoje spolujezdce i svého plechového miláčka. Pojišťovna vám proplatí škody, a to často i v cenách, za které jste auto kupovali (se službou GAP).

Když si vyberete pojištění auta s povinným ručením a havarijním pojištěním v jednom, pořizujete si tu nejvyšší možnou ochranu a nic vás nepřekvapí. Navíc se slevou za kombinaci služeb.

Často se ptáte

 • Co je povinné ručení? Co se hradí z povinného ručení?
  Zobrazit odpověď
  Co je povinné ručení? Co se hradí z povinného ručení?
 • Co kryje povinné ručení?
  Zobrazit odpověď
  Co kryje povinné ručení?
 • Jaká je spoluúčast u povinného ručení?
  Zobrazit odpověď
  Jaká je spoluúčast u povinného ručení?
 • Jak zjistím, jestli je auto pojištěné?
  Zobrazit odpověď
  Jak zjistím, jestli je auto pojištěné?
 • Co dělat, když vás nabourá vozidlo se zahraniční SPZ?
  Zobrazit odpověď
  Co dělat, když vás nabourá vozidlo se zahraniční SPZ?
Znám mnoho příběhů špatně pojištěných cestovatelů, kterým se dovolená prodražila o pořádný balík. Pomůžu vám, abyste se nestali jedním z nich.
Příběhy, které bolí tělo i peněženku

Příběhy špatně pojištěných řidičů

Znám mnoho příběhů špatně pojištěných řidičů, kteří pak spláceli škody na cizích vozidlech a náklady na léčbu posádky celý život.

Tomáš si koupil nové BMW řady 5. Pořizovací cena byla přes 1,5 mil. Kč. Při pojištění se Tomáš rozhodoval, zda-li si má připojistit GAP, což by mu zajistilo případné plnění škody v ceně nového vozu. Připojištění stálo skoro 5 000 Kč ročně. Nakonec se rozhodl, že do GAP půjde, a udělal dobře, protože v prvních měsících hodnota nového vozu strmě klesá. Po 3 měsících mu navíc vozidlo ukradli. Pokud by GAP neměl sjednáno, tak pojišťovna vyplatí hodnotu vozu v době škodní události, která by mohla být o několik set tisíc nižší než cena pořizovací. Vzhledem k tomu, že Tomáš do GAP zainvestoval, tak mu pojišťovna proplatila celou hodnotu vozu podle faktury při koupi vozu.

Pojištění aut

Jana bydlí v malé vesnici v jižních Čechách. K lesu to má asi 200 m. Když si pojišťovala vozidlo, tak chtěla co nejlevnější pojištění a nebrala v úvahu místo, kde běžně vozidlo přes noc parkuje. Pojištění si sjednávala v létě a několik měsíců bylo vše bez problémů. Problém přišel, když se začalo na podzim ochlazovat. Když Jana večer přijela z práce domů, tak teplo motoru přitahovalo zvěř, která do motoru vlezla a překousala kabely. Při první opravě se povedlo zničit lehce jen jeden kabel a oprava stála 2 500 Kč. O 14 dní později ale zvířátka “zaúřadovala” a překousala kabelů víc. Oprava už stála téměř 12 000 Kč. Za cenu oprav by Jana přitom měla stávající pojištění rozšířené o připojištění poškození vozu zvířetem na 2 roky. Vyplatí se proto přemýšlet o možných rizicích a na pojištění nešetřit.

Pojištění aut

Petra má VW Sharan s vyhřívaným čelním sklem. Nechala si poradit a připojistila si čelní sklo na limit 20 000 Kč. Po několika týdnech si všimla drobné prasklinky v pravém dolním rohu skla. O několik dní později se z prasklinky stala prasklina přes celé čelní sklo a Petra musela na výměnu. Vzhledem k připojištění čelního skla bylo sklo vyměněno bez spoluúčasti. Kdyby připojištění Petra neměla a chtěla využít havarijního pojištění, tak bude platit spoluúčast, kterou má u havarijního pojištění – v tomto případě 5 %, min. 5 000 Kč.

Pojištění aut

Lukáš si při sjednání autopojištění nenechal poradit a šetřil na limitech povinného ručení. “Co bych musel udělat, aby škoda přesáhla 35 000 000 Kč,” říkal si tenkrát. Po 3 letech se mu ale podobná situace stala. Nevěnoval plnou pozornost řízení, když si nastavoval za jízdy navigaci. Podařilo se mu přejet do protisměru a vjel do cesty cisterně. Řidič cisterny se snažil vyhnout čelnímu střetu, což se mu sice povedlo, ale kolem přejel krajnici a cisterna se převrátila. Z havarovaného vozu, respektive z nádrže, začaly vytékat převážené pohonné hmoty do vodovodního řadu. Hasiči vzniklou škodu likvidovali několik týdnů. Škoda na vozidle, újmě na zdraví řidiče cisterny a na majetku se nakonec vyšplhala na téměř 42 000 000 Kč. Z limitu povinného ručení Lukášova pojišťovna vyplnila sjednaný limit 35 mil. Kč na náhradu škod,  zbylých 7 000 000 Kč bude muset zaplatit Lukáš. Rozdíl na povinném ručení s nejnižším limitem (35 mil.), který si Lukáš sjednal, a nejvyšším (200 mil. Kč) bylo přitom asi 800 Kč ročně. Nešetřete na povinném ručení – i malá chyba může způsobit obrovskou škodu.

Pojištění aut

Paní Helena bydlí v centru Prahy. Jednou ráno přišla ke svému autu a zjistila, že má poškrábaný lak na karoserii. Stejně poškozená byla i ostatní auta v ulici. Helena ani chvíli neváhala a vše nahlásila Policii ČR, která přijela a škodu zdokumentovala. A udělala dobře. U pojišťovny měla sjednané připojištění proti vandalismu. Aby pojišťovna plnila, tak je nezbytně nutná účast a protokol Policie. Při uplatnění škody od vandala (nemusí být zjištěný) se většinou neúčtuje spoluúčast, ale pokud by Helena Policii nezavolala, musela by škodu nahlásit z havarijního pojištění a spoluúčast by zaplatila – v jejím případě byla pevných 10 000 Kč.

Pojištění aut

Píšu články o tom, co vás zajímá

Jak vypovědět povinné ručení a zrušit havarijní pojištění
Pojištění aut

Jak vypovědět povinné ručení a zrušit havarijní pojištění

Pravidla pro výpověď povinného ručení se řídí zákonem č. 168/ 1999 Sb. a jsou stejná u všech pojišťoven. Stejné…

25.8.2020 Frenkee
Hlášení škody a náhrada škody z povinného ručení
Pojištění aut

Hlášení škody a náhrada škody z povinného ručení

Jak se chovat po dopravní nehodě? Zajistěte bezpečnost v místě nehody Zastavte vozidlo a pokuste se zachovat klid. Vždy…

25.8.2020 Frenkee
Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

Frenkee aplikace hlídá smlouvy a lepší podmínky za vás

 • Ušetří v průměru 2 800 Kč na smlouvu
 • Každý den kontroluje ceny, podmínky a sazby na trhu...
Více o aplikaci
 • Průměrné 
  hodnocení:
 • 5.0