Srovnání pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti

pro klidnější život

Srovnání pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti

Než se definitivně rozhodneš, u koho si domácnost a nemovitost pojistíš, projdi si srovnání nabídek jednotlivých pojišťoven a jejich podmínky. Nejvýhodnější nabídka nemusí být vždycky ta nejlevnější.

Srovnání pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

Pojištění domácnosti – cena

Cenu pojištění domácnosti i nemovitosti ovlivňuje řada faktorů. Některé z nich nezměníte – to je třeba lokalita nemovitosti. Jiné si ale můžete nastavit podle sebe. Mezi ně patří spoluúčast, frekvence platby, pojištěná rizika, hodnota majetku a míra jeho zabezpečení.

Frenkee box
Pomocníkem pro srovnání cen pojištění domácností a nemovitostí je moje online kalkulačka.

Univerzálně nejlepší pojištění neexistuje, protože každý potřebuje krýt jiné škody. Ideální proto je nechat si udělat nezávazné nabídky od několika pojišťoven nebo využít Frenkeeho srovnavač a následně se podle toho rozhodnout.

Kooperativa pojištění domácnosti a Kooperativa pojištění nemovitosti

U pojištění domácnosti i nemovitosti si můžete si vybrat ze 2 balíčků – Prima a Komfort.

 • Balíček Prima kryje riziko požáru, vichřice, krupobití, blesků nebo záplavy. Kromě toho se u pojištění domácnosti vztahuje i na krádež, loupež a vandalismus. Pojišťovna vám v případě potřeby zajistí i asistenční služby nebo náhradní ubytování.
 • Balíček Komfort se u domácnosti a nemovitosti liší trochu víc:
  • U pojištění domácnosti v něm kromě výše uvedeného najdete další události, jako je třeba havárie vody nebo rozvodů, únik vody z akvária, rozbití skel a sanity nebo výměna zámků.
  • Balíček Komfort u pojištění nemovitosti zase kryje krádež nebo loupež, vandalismus, poškození plotu a zateplení kvůli zvířatům nebo třeba škody způsobené přepětím nebo podpětím v elektrické síti.

Frenkee box
Díky úzké spolupráci institucí najdeš nabídku od Kooperativy i u pojištění domácnosti České spořitelny.

ČSOB pojištění domácnosti a ČSOB pojištění nemovitosti

ČSOB nabízí pojištění domácnosti i pojištění nemovitosti ve 3 variantách – Standard, Dominant a Premiant.

 • Balíček Standard zahrnuje základní rizika, jako jsou požár, výbuch, úder blesku, vichřice, pád letadla, zemětřesení, pád stromů, krupobití, mráz, kouř, nadzvuková vlna, sesuv půdy a laviny, náraz vozidla, tíha sněhu, pád stromů a stožárů a sklo all risk. Kromě toho vám pojišťovna zajistí základní asistenční služby. U pojištění nemovitosti v balíčku získáte i finanční kompenzaci za nemajetkovou, neboli psychickou újmu
 • Balíček Dominant je u ČSOB nejoblíbenější. Kromě výše uvedeného se vztahuje na odcizení a vandalismus, přepětí a podpětí v síti nebo srážky. U nemovitostí pojišťovna kryje i poškození fasády.
 • Varianta Premiant jistí vaši domácnost i nemovitost ještě v případech technické poruchy a ztráty vody. U domácnosti navíc máte v ceně i věci v zavazadlovém prostoru auta. U nemovitosti zase poškození elektronických zařízení, jako jsou čerpadla, kotel, alarmy a solární panely, ke kterému dojde nedopatřením, výrobní vadou nebo vadou materiálu.

Allianz pojištění domácnosti a Allianz pojištění nemovitosti

Allianz v základním balíčku pojištění domácnosti i pojištění nemovitosti kryje těchto 12 rizik, které spadají do kategorie „Velká hrozba”: požár, výbuch, přímý úder blesku, pád letadla, kouř, pád předmětů – například stromů – na pojištěný objekt, vichřice, krupobití, zemětřesení, náraz vozidla, sesuv půdy a lavin nebo rázová vlna způsobená nadzvukovými letadly.

Podle uvážení si pak můžete jednotlivě připojistit další rizika. Vybíráte si přitom jednotlivě podle toho, co je pro vás důležité a co ne.

 • Mezi volitelná připojištění domácnosti patří mimo jiné velká voda, zloděj – doma i na ulici –, déšť a sníh, rozbité sklo, asistence, právní ochrana nebo odpovědnost.
 • U nemovitosti si můžete doplnit pojištění o rizika, jako je velká voda, krádež stavebního materiálu, poničení fasády, poškození domu zvířetem, poškození elektrických rozvodů, asistence, právní ochrana nebo ztráta nájemného.

Generali Česká pojišťovna pojištění domácnosti a Generali Česká pojišťovna pojištění nemovitosti

Generali Česká pojišťovna nenabízí klasické balíčky pojištění. Volíte si jen ta rizika, která ve své domácnosti nebo nemovitosti potřebujete pojistit. U obou typů pojištění máte na výběr z těchto kategorií: základní živly, vodovodní škody, krádež vloupáním nebo loupežným přepadením, loupežné přepadení na území Evropy, povodeň a záplava, škoda způsobená přepětím nebo podpětím v elektrické síti, poškození skla a sanitárního zařízení, ztráta vody a srážky.

 • U pojištění domácnosti můžete do smlouvy zahrnout ještě věci v kufru auta v rámci Evropy a zkažené jídlo v lednici nebo mrazáku.
 • Pojištění nemovitosti jde zase rozšířit o krádež vnějších stavebních součástí domu, vandalismus, sprejerství a poškození fasády zvířaty

AXA pojištění domácnosti a AXA pojištění nemovitosti

Pokud se rozhodnete pro pojištění domácnosti nebo nemovitosti od AXA, můžete si vybrat celkem ze 3 různých balíčků – MINI, KLASIK a MAXI.

 • Balíček MINI je nejlevnější a kryje jen základní rizika. Nemáte v něm pojištění krádeže ani odpovědnost za škodu, kterou způsobíte.
 • Verze KLASIK se u domácnosti a nemovitosti některými riziky liší:
  • U domácnosti vám pojištění kromě základních rizik pokryje i vaši odpovědnost za škodu. Navíc vám nabídne prodlouženou záruku na domácí spotřebiče. Zahrnuje i pojištění majetku ve sklepě, na balkoně nebo v garáži.
  • U nemovitosti máte kromě základních rizik i odcizení, vandalismus, nepřímý úder blesku, rozbití skla, zkrat elektromotoru nebo ztrátu vody. Pojistka kryje kromě hlavní budovy i vedlejší stavby.
 • Komplexní balíček MAXI vám zajistí nejvyšší krytí a jistotu. V rámci balíčku se můžete navíc spolehnout, že pojišťovna v případě potřeby dorovná nabídku konkurence.
  • Pojištění domácnosti se vztahuje i na vybrané věcí na pozemku nebo v zavazadlovém prostoru auta. Pojišťovna vám uhradí i škodu na náhrobcích a náklady na ošetření domácího mazlíčka.
  • Pojištění nemovitosti v této variantě zase myslí na vaši zahradu a ochrání vám fasádu či střechu před poškození hlodavci, ptáky a sprejery.

UNIQA pojištění domácnosti a UNIQA pojištění nemovitosti

U pojišťovny UNIQA si můžete vybrat a nakombinovat rizika podle svého. Pojišťovna nabízí pojištění domácnosti a nemovitosti samostatně, nebo rovnou nakombinované. Toto spojení bývá výhodnější a v rámci jednoho balíčku máte pojištění vyřešené.

Pojištění domu, případně bytu i pojištění domácnosti kryje tato rizika:

 • požár, úder blesku, výbuch, pád letadla, kouř
 • vichřici, tíhu sněhu, zřícení skal nebo sesuv půdy, krupobití, atmosférické srážky
 • škody způsobené vodou z vodovodního zařízení včetně ztráty vody, škody mrazem
 • krádež vloupáním do domácnosti nebo loupežným přepadením
 • povodně, záplavy, laviny, zával a zemětřesení
 • škody způsobené přepětím
 • poškození fasády, rozbití skla, vandalismus
 • škody způsobené vlastníkem či spoluvlastníkem nemovitosti, vybranými členy domácnosti, rodiči a prarodiči či osobami zaměstnanými v domácnosti a domácími zvířaty (pojištění odpovědnosti)

ČPP pojištění domácnosti a ČPP pojištění nemovitosti

Pokud si plánujete sjednat pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti u ČPP, můžete si vybrat z varianty BYTEX – v případě bytu a bytového domu – a DOMEX+ – v případě rodinného domu nebo chalupy.

Varianta BYTEX nabízí pojištění pro bytové domy – i ty ve výstavbě –, vedlejší stavby v rámci jednoho pozemku, dočasné stavby a staveniště, stavební materiál nebo zařízení kanceláří bytového družstva.

 • V rámci této varianty můžete zvolit levnější základní variantu, která zahrnuje riziko požáru, výbuchu, úderu blesku, pádu letadla, vichřice a krupobití.
 • Rozšířená varianta pak zahrnuje další rizika, jako je například kouř, mráz, pád stromu, sesuv půdy, srážky nebo náraz vozidla.
 • Jiná častá rizika, jako je povodeň a záplava, krádež nebo vandalismus pojišťovna vede jako volitelné připojištění. Součástí je ale vždycky asistenční služba.

U varianty DOMEX+ si můžete vybrat, jestli si necháte pojistit jen dům, domácnost, nebo oboje. Zároveň si zvolíte jeden ze 3 balíčků: MINI, OPTI, nebo MAXI. Všechny zahrnují stejná rizika, ale liší se výší pojistných limitů. Součástí každého pojištění je i základní asistenční služba.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Na co se vztahuje pojištění domácnosti?

  Pojištění domácnosti zahrnuje veškeré vybavení domu, jako je nábytek, knihy, elektronika, kuchyňská linka, zařízení koupelny a toalety.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Na co se vztahuje pojištění nemovitosti?

  Pojištění nemovitosti se vztahuje na dům jako takový – tedy konstrukci, která je pevně spojená se zemí. Spadají sem ale i různé stavební doplňky, jako jsou venkovní žaluzie, verandy, topení nebo solární panely.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co znamená pojištění stavebních součástí?

  V rámci pojištění si můžete připojistit i stavební součásti. Do této kategorie spadá například topení, sanitární vybavení koupelny a toalety, obklady a podlahové krytiny. Některé pojišťovny sem řadí i vestavěné skříně a kuchyňské linky s vestavěnými spotřebiči.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Co znamená vinkulace pojištění nemovitosti?

  S vinkulací pojištění nemovitosti se setkáte, pokud plánujete kupovat byt nebo dům na hypotéku. Vinkulací si banka na sebe váže případné pojistné plnění, které by se na nemovitost vztahovalo. Tím chrání své peníze pro případ, že by nemovitost byla z nějakého důvodu poškozená nebo zničená. Pojišťovna by pak totiž peníze nevyplácela vám, ale přímo bance.
  FAQ - odpověď

 

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění