Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění

AXA Assistance: Co nabízí v rámci zdravotního pojištění cizinců v ČR online

Cizinci, kteří se rozhodnou pro pobyt v ČR a nemají nárok na veřejné zdravotní pojištění, musí mít povinně, na základě zákona č. 326/1999 Sb., sjednáno komerční zdravotní pojištění. Výjimku tvoří občané EU, kterým u pobytů kratších než 6 měsíců stačí jen zdravotní pojištění z jejich domovské země.

Zdravotní ošetření cizinců bez pojištění je komplikované a pro samotného pacienta může být také velmi nákladné.

U komerčního pojištění můžete vybírat ze 2 variant pojištění:

 • nutná a neodkladná péče
 • komplexní zdravotní pojištění

Obě varianty zdravotního pojištění uznává cizinecká policie ČR a umožní vám tak získat vízum pro pobyt v ČR. Pojištění nutné a neodkladné péče a komplexní zdravotní pojištění nabízí i AXA Assistance. Spočítejte si s Frenkeem, kolik za pojištění zaplatíte.

Frenkee box
Víš, že pokud sjednáš zdravotní pojištění cizinců u AXA Assistance, tak platí i po celém Schengenském prostoru, a to ve formě nutné a neodkladné péče? Jen si dej pozor na délku pobytu v zahraničí! Nesmí přesáhnout 30 dnů.

AXA Assistance nutná a neodkladná péče online

Pojištění ve formě nutné a neodkladné péče od AXA Assistance se hodí především pro cizince, kteří plánují krátkodobý pobyt (méně než 90 dnů) v ČR, nejsou občany Evropské Unie a nemají nárok na všeobecné zdravotní pojištění v ČR.

Nutná a neodkladná péče řeší jen základní ošetření akutních zdravotních problémů. Převoz do nemocnice a následné prohlídky tedy platíte z vlastní kapsy.

Celkový pojistný limit (maximální částka, kterou vám pojišťovna proplatí) u tohoto typu pojištění je 1 600 000 Kč (nejméně 60 000 EUR).

Frenkee box
AXA Assistance v rámci nutné a neodkladné péče proplácí i stomatologické ošetření, a to až do částky 5000 Kč.

Pojištění nutné a neodkladné péče u AXA Assistance zahrnuje:

 • Nutná a neodkladná lékařská vyšetření, která mají zásadní vliv pro správné stanovení diagnózy a postupu léčby.
 • Nutný pobyt pacienta v nemocnici.
 • Ambulantní léky na předpis.
 • Zubní ošetření při akutní bolesti zubů.
 • Převoz do lékařského zařízení.
 • Návrat pojištěného do vlasti (repatriace), a to včetně přepravy tělesných ostatků.

AXA Assistance komplexní zdravotní pojištění cizinců v ČR

Komplexní zdravotní pojištění cizinců od AXA Assistance se hodí především pro cizince, kteří se rozhodnou zůstat na území České republiky déle než 90 dnů, případně když žádají o vízum opakovaně.

Je vhodnou volbou také v případě, že chcete, aby pojištění pokrývalo kromě neodkladné péče i preventivní návštěvy u lékaře.

Komplexní zdravotní pojištění cizinců v ČR zahrnuje:

 • Ambulantní péči.
 • Ústavní a léčebnou péči.
 • Zachrannou péči.
 • Převoz nemocného a ambulantně předepsané léky.
 • Návrat pojištěného do vlasti (repatriace), a to včetně přepravy tělesných ostatků.
 • Péči související s těhotenstvím a porodem.

Komplexní pojištění cizinců v ČR je možné u AXA Assistance sjednat ve variantě Standard a Matka. Obě varianty pojištění mají stejný celkový pojistný limit, limit na zubní ošetření, repatriaci a předepsané léky. Ve variantě Matka je ovšem zahrnuta také poporodní péče o novorozence a neplatí zde lhůty pro otěhotnění a porod vzhledem k datu sjednání pojistné smlouvy.

Celkový pojistný limit u obou variant komplexního pojištění je 1 600 000 Kč (minimálně 60 000 EUR).

Stomatologické ošetření: 5000 Kč

Ambulantně předepsané léky: 5000 Kč

Poporodní péče o novorozence: 300 000 Kč

Frenkee box
Máš sjednáno komplexní zdravotní pojištění u AXA Assistance, ale zranil ses při provozování profesionálního sportu? Pak musíš veškeré léčebné náklady hradit z vlastní kapsy.

Pokud přemýšlíte, jaké komplexní zdravotní pojištění cizinců v ČR zvolit, pak se nezapomeňte podívat na našeho průvodce, který srovnává jednotlivé nabídky zdravotních pojišťoven.

AXA Assistance a výhody jejího online zdravotního pojištění cizinců v základní variantě

 • Největší výhodou zdravotního pojištění cizinců v ČR od AXA Assistance je rychlost sjednání. Během pár kliknutí zjistíte cenu pojištění, a to navíc z pohodlí domova.
 • AXA Assistance svým klientům nabízí špičkové služby. Na asistenční službu můžete volat 24 hodin denně. A rozhodně nemusíte mít strach, pokud nemluvíte česky. Asistenční služba funguje v angličtině, němčině a ruštině. V případě nutnosti překladu do jiného jazyka je samozřejmě dispozici překladatel.
 • Můžete vybírat z pojištění nutné a neodkladné péče nebo zvolit komplexní zdravotní pojištění. Zdravotní pojištění cizinců od AXA Assistance se hodí pro krátkodobý i dlouhodobý pobyt v ČR.
 • Komerční zdravotní pojištění se platí jednorázově. Vy tak nemusíte každý měsíc kontrolovat, jestli jste pojištění už zaplatili.
 • AXA Assistance myslí i na nastávající maminky, pro ty je určeno komplexní zdravotní pojištění ve variantě Matka.

AXA Assistance a připojištění ke zdravotnímu pojištění cizinců online

V rámci komplexního zdravotního pojištění cizinců je možné zvolit variantu pojištění Matka. Tento druh pojištění je, jak z názvu vyplývá, vytvořen na míru budoucím maminkám.

Pojištění se vztahuje na zdravotnickou péči v těhotenství, samotný porod a poporodní zdravotní péči o novorozence pojištěné matky (dítě se musí narodit v okamžiku, kdy je matka pojištěná), a to bez omezujících lhůt, které jsou u varianty Standard – ta zahrnuje péči v těhotenství po 3měsíční čekací době ode dne začátku pojistné doby a porod po uplynutí 8měsíční čekací doby ode dne začátku pojištění.

Veškeré pojistné limity jsou stejné jako u komplexního zdravotního pojištění ve variantě Standard a navíc je zahrnut pojistný limit pro poporodní péči a péči o novorozence, a to ve výši 300 000 Kč.

Jak sjednat zdravotní pojištění cizinců online u AXA Assistance?

Pojištění sjednáte během okamžiku a z pohodlí domova.

V přehledném online formuláři vyplníte základní informace:

 • datum narození,
 • den počátku pojištění,
 • doba, na kterou pojištění chcete sjednat (v rozmezí 1–36 měsíců),
 • pohlaví (pouze při sjednávání Komplexního zdravotního pojištění),
 • identifikační údaje (jméno, příjmení, státní příslušnost, adresa, pohlaví, datum narození, e-mail, telefonní číslo).

Frenkee box
Jsi momentálně těhotná nebo těhotenství plánuješ v době trvání pojištění? Pak si sjednej komplexní zdravotní pojištění ve variantě Matka.

V případě, že si nejste při vyplňování zcela jistí, pak není nic jednoduššího, než zavolat na zákaznickou linku. Na čísle +420 272 099 990 je vám, od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin, k dispozici zkušený operátor. Nebo je možné odeslat dotaz na ipus@axa-assistance.cz. K dispozici je vám samozřejmě i Frenkee a jeho tým – na chatu nebo na telefonu.

Frenkee box
Pro lepší kontrolu ze strany cizinecké policie je lepší komerční zdravotní pojištění cizinců zaplatit bezhotovostně.

Po zaplacení pojistného obdržíte na zadaný e-mail asistenční kartičku, kterou je rozhodně dobré mít vždy u sebe.

Co mám dělat v případě škodní události u pojišťovny AXA Assistance?

Vše potřebné vyřešíte v několika krocích:

 • Pokud máte zdravotní problém, pak zavolejte na asistenční linku. Na čísle +420 272 099 911 je vám proškolený operátor k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Operátor vám doporučí vhodné lékařské zařízení, které můžete navštívit. Pokud jste mimo ČR, tak vám může pomoci také s návratem zpět (repatriací). Operátor následně uskuteční zálohovou platbu nebo vystaví platební garanci. A pomůže vám také s jazykovým překladem.

Na asistenční linku pojišťovny AXA Assistance můžete zavolat třeba i v případě, že potřebujete poradit, kam se objednat na preventivní zdravotní prohlídku.

Frenkee box
Pokud máš akutní zdravotní problém, pak se nezdržuj voláním na asistenční službu a raději jeď co nejrychleji do nejbližšího zdravotnického zařízení. Zdraví je na prvním místě!

Vyplněný formulář odešlete na adresu:

AXA ASSISTANCE

Hvězdova 1689/2a

140 62, Praha 4

 • Pokud jste na místě platili zdravotní ošetření, pak si připravte i kopie lékařské zprávy a faktur za lékařské ošetření nebo léky. Originály těchto dokumentů si pečlivě uschovejte.

Často se ptáte

 • FAQ - otázka

  Co jsou to akutní zdravotní služby?

  Účelem ošetření je odvrácení vážného zhoršení zdravotního stavu.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Které země momentálně patří do EU?

  Do Evropské unie aktuálně patří tyto země: Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko a Velká Británie.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Platí smlouva o pojištění pro cizince okamžitě?

  Ano, platí hned po zaplacení, a to i při sjednání online. Naprosto přesně řečeno – komerční zdravotní pojištění cizinců od AXA Assistanc, které nabízí Frenkee, začíná platit po zaplacení pojistného v 00:01 hodin dne, který byl zvolen jako počátek pojištění. Pojištění platí do 24:00 hodin dne, který je v pojistné smlouvě označen jako konec pojištění.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Mám u lékaře platit?

  Záleží na konkrétním lékaři – asistence vás navede na ošetření zdarma, ale nelze najít odborníka zdarma vždy. AXA Assistance ovšem vždy vaši platbu zpětně proplatí. Obecně bývá ošetření zdarma ve větších nemocnicích – tam pojišťovna vyřeší vše přímo s nemocnicí. Pojištěnec obvykle hradí sanitku, když nejde o akutní problém.
  FAQ - odpověď
 • FAQ - otázka

  Mám sjednanou pojistku na blbost u pojišťovny Direct. Může škodu nahlásit i někdo jiný, například můj makléř?

  Ano, je to možné. Pro nahlášení škody není nutné mít plnou moc, ale následně už ji pojišťovna bude potřebovat.
  FAQ - odpověď

Hledáte pojištění?

Spočítat pojištění
Stačí zadat svůj e-mail.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Chráněno službou reCAPTCHA. Ochrana soukromí - Smluvní podmínky